Vyhledávání


Kontakt

Taneční klub - TJ Sokol Temperament Příbram
sál příbramské Sokolovny, Generála Tesaříka 162, 261 01 Příbram I

603 496 200, 737 345 424

E-mail: info@temperament.wz.cz

Kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Výuka standardních tanců

Výuka standardních tanců probíhá každé sudé úterý od 20:00 do 20:45 a pátek od 16:30 do 17:15

 

Mezi standardní tance patří Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep

Waltz

Waltz je tanec v tříčtvrtečním taktu, jeho současná verze vznikla na počátku 20. století v Anglii a řadí se mezi švihové tance. Waltz je charakteristický waltzovou vlnou, vytvářenou snížením v 1. době a zdvihem na 2. dobu, z čehož důrazná doba v taktu je první. 

Tango

Argentinské tango je hudební a taneční styl, který pochází z konce 19. stolet.Vyznačuje se vášní, ale i nostalgií a melancholií. Kdo má rád alespoň trochu vášně, tak potom tango je tanec pro něj.

Valčík

Valčík je postupový, kolový tanec v 3/4 taktu. Zajímavostí je, že byl prvním tancem, který se tančil v těsném uzavřeném standardním držení. Jeho vznik se datuje k roku 1878

Slowfoxtrot

Slowfoxtrot je uměle vytvořený tanec, který vznikl lineárním prochozením foxtrotových základních čtvrt-otáček. Je výtvorem anglických tanečních mistrů, kteří ho koncem 20. let standardizovali. Mezi standardními tanci je slowfoxtrot nazýván tancem pravdy, neboť je jedním z nejnáročnějších tanců vůbec. Bezpečně a dokonale ho může zvládnout jen skutečný tanečník. Právě v slowfoxtrotu se pozná kvalita tanečního páru.

Quickstep

Quickstep je rychlá varianta foxtrotu ve 4/4 taktu. Moderní soutěžní quickstep je tanec nesmírně výbušný, plný rotací, sklonů a změny směrů, okořeněný různými poskoky, přeskoky a nesčetnými synkopovanými krokovými variacemi.