Vyhledávání


Kontakt

Taneční klub - TJ Sokol Temperament Příbram
sál příbramské Sokolovny, Generála Tesaříka 162, 261 01 Příbram I

603 496 200, 737 345 424

E-mail: info@temperament.wz.cz

Kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Výuka latinsko-amerických tanců

Výuka latinsko-amerických tanců probíhá každé liché úterý 20:00 do 20:45 a pátek od 16:30 do 17:15

 

Mezi latinsko-americké tance patří Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble a Jive.

Samba

Soutěžní párová samba se od brazilské samby liší hlavně tím, že je to tanec v neustálém napětí těla.Objevují se v ní typické sambové prvky jako batucadas, ale jejich technika je upravená. Pohyb celého těla, hlavně pak boků, ramen a paží spojené se změnami rytmu a neustálým pohybem po parketu, to je moderní soutěžní samba.

Cha-cha

V roce 1953 se na Kubě objevil tanec cha-cha-chá. Cha-cha v pojetí tanečních kurzů a společenských zábav je mnohem přijatelnější a přívětivější pro taneční pár, a to především svou hravostí a jednoduchostí kroků a variací.

Rumba

Díky tomu, že rumba je velice pomalý tanec (26 taktů/minutu) je náročný především na vedení mezi partnery, stabilitu a plynulost provedení. Emočně je rumba postavena na intimním vztahu muže a ženy, proto se mu také říká tanec lásky.

Paso Doble

Paso doble je společenský tanec španělského původu představující pohyb toreadora v aréně a partnerka potom představuje šátek – muletu toreadora. Do povědomí se dostal v první polovině dvacátých let, kdy se více rozšířil.Paso doble je velmi smyslný tanec, plný emocí a dramatičnosti.

Jive

Počátky tohoto tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA. Rychlý, svižný, temperamentní – tím vším by se dal jive charakterizovat.